CD Christus Regnat

Seminarzyści Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana mają przyjemność zaprezentować nagranie zrealizowane w związku z naszym świętem tytularnym zatytułowane Christus Regnat na cześć Chrystusa Króla. Święto to zostało ustanowione w roku 1925 przez papieża Piusa XI encykliką Quas Primas. Pierwszą więc część tej płyty stanowią teksty własne Mszy św. z tego święta.

Jak mówił o. Ludwik Baron „Pan nasz Jezus Chrystus jest Królem w tym konkretnym znaczeniu, że ma władzę nad narodami, wspólnotami, rodzinami i osobami oraz że rzeczywiście prowadzi je ku szczęściu, o ile tylko za Nim podążają”. Właśnie tę pełnię królowania naszego Zbawiciela staraliśmy się ukazać wykonując te utwory chorałowe.

Oprócz tych mszlanych tekstów własnych, uznaliśmy za ważne zaśpiewać całe oficjum nieszporne, tak bardzo nam bliskie jako świeckim kanonikom, których pierwszym obowiązkiem jest śpiewanie Oficjum Bożego. Całość kończą śpiewy na cześć Najświętszego Sakramentu, którego wystawienie zazwyczaj następuje po nieszporach. Zwieńczenie stanowią aklamacje karolińskie ku czci Chrystusa Króla.

Kliknij, aby powiększyć obrazek.

Utwory te zostały wykonane i zarejestrowane pod dyrekcją naszego mistrza – chóru księdza kanonika Louisa Valadiera, w kościele Świętych Michała i Kajetana we Florencji,w dniach od 13 do 15 kwietnia 2016 roku. Serdecznie dziękujemy naszym dwóm organistom, kanonikowi Florianowi Braunowi za akompaniament i maestro Francesco Giannoni za interpretację utworów organowych, a także panu Philippe'owi Malidinowi za nagranie i edycję dźwięku. Na koniec chcielibyśmy podziękować scholi Saint-Grégoire, która wiernie pomaga nam szkolić naszych kleryków w sztyce śpiewu chorału gregoriańskiego od początku istnienia naszego Instytutu.

Aby zamówić płytę CD Christus Regnat, należy wypełnić formularz na naszej stronie, wpisując w treść wiadomości na dole formularza: „Chciałbym zamówić płytę CD Christus Regnat”. Sugerowana wysokość darowizny za płytę to 20€.

  Zamów płytę CD Christus Regnat

 

  Wróć na stronę z wszystkimi płytami