CD Gaudeamus Omnes

Seminarzyści Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana mają przyjemność zaprezentować nagranie złożone z trzech części:

  1. Tekstów własnych Mszy św. z uroczystości Wszystkich Świętych (1 listopada) wraz z Kyriale VIII znane szerzej pod nazwą Missa de Angelis.
  2. Oficjum niedzielnej Komplety, używane również na większe święta.
  3. Wszystkich Antyfon Maryjnych.

Druga część, Oficjum Komplety, może okazać się skuteczną pomocą dla parafii i wspólnot w przywróceniu śpiewu Komplety w niedzielne wieczory. Liturgia ta przypomina nam od swoich pierwszych słów, w wyjątku z pierwszego listu św. Piotra Apostoła, duchową walkę, którą musi toczyć każdy człowiek przeciwko siłom ciemności, szczególnie w naszym niespokojnym współczesnym świecie. Przed udaniem się na spoczynek, ostatnia godzina brewiarza rzymskiego, oddaje nas w ręce Boga i Matki Bożej.

Ostatnia część tego nagrania poświęcona jest Matce Bożej. Składa się ona ze wszystkich antyfon maryjnych, różnych w zależności od okresu liturgicznego (ton uroczysty i prosty), śpiewanych na koniec oficjum brewiarzowego.

Kliknij, aby powiększyć obrazek.

Utwory te zostały wykonane i zarejestrowane pod dyrekcją naszego mistrza – chóru księdza kanonika Louisa Valadiera, w kościele Świętych Michała i Kajetana we Florencji, w dniach od 19 do 23 marca 2018 roku. Serdecznie dziękujemy naszym dwóm organistom, kanonikowi Florianowi Braunowi za akompaniament i maestro Francesco Giannoni za interpretację utworów organowych, a także panu Philippe'owi Malidinowi za nagranie i edycję dźwięku. Na koniec chcielibyśmy podziękować scholi Saint-Grégoire, która wiernie pomaga nam szkolić naszych kleryków w sztyce śpiewu chorału gregoriańskiego od początku istnienia naszego Instytutu.

Aby zamówić płytę CD Gaudeamus Omnes, należy wypełnić formularz na naszej stronie, wpisując w treść wiadomości na dole formularza: „Chciałbym zamówić płytę CD Gaudeamus Omnes”. Sugerowana wysokość darowizny za płytę to 20€.

  Zamów płytę CD Gaudeamus Omnes

 

Podczas nagrania płyty CD Gaudeamus Omnes w Kościele św. Michała i Kajetana we Florencji

 

  Wróć na stronę z wszystkimi płytami